Mindaugo Armonavičiaus paroda apie Japonija ,,Harmonija”

   Paskelbė:

Birželio 6 d. Lietuvos Respublikos Seime vyko kauniečio fotografo Mindaugo Armonavičiaus parodos apie Japonija ,,Harmonija” atidarymas, kurį inicijavo Seimo narys Kęstutis Smirnovas.

Parodos atidaryme dalyvavo Jo Ekscelencija Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tojojei Šigeda, jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Mindaugas Puidokas, Lietuvos Kendo Asociacijos viceprezidentas Gerardas Rūkas, parodos autorius fotografas Mindaugas Armonavičius.

M. Armonavičius – kūrėjas, fotografas, laisvas žmogus. Jo darbuose vaizdai atgyja, tarytum būtų nutikę vakar. Laikas sulėtėja, prisiminimai atgyja ir kiekvienoje detalėje galima atrasti naują istoriją. Nuotraukose autorius išgyvena savo praeities ir dabarties refleksiją. Neatsitiktinai nuotraukos juodai baltos – tai japonų kasdienybė, susikaupusių veidų ir koncentracijos į atliekamą darbą išraiškos. Tėvų ir vaikų santykiai, darbas, miesto gyvenimas, kendo – visa tai laiko ženklų kalba. Šiuose darbuose atsiveria jausmų ir prisiminimų pasaulis, kuriamas ilgesio ir džiaugsmo gijomis. Jis persipina su praeities ir dabarties pasauliu – įsivaizduojamu ir esamu.

Atidarymo metu buvo gyvai pristatyta dalis japoniškos kultūros – tradicinis kovos menas kendo (Jap. kardo kelias). Pasirodymo metu Kyumeikan kendo mokyklos ir Vilniaus Universiteto kendo klubo nariai demonstravo kendo Kata pratimus bei kovas su šarvais, o jaunieji kendo sportininkai parodė Kirikaeshi pratimą.

Parodą Seimo II rūmų parodų galerijoje lankytojai gali apžiūrėti nuo birželio 1 d. iki 26 d. kasdien 8–17 val. Įėjimas laisvas.

Be Sociable, Share!