Kendo turnyro finale lietuvis nusileido japonui

   Paskelbė:

Lietuvos Kyumeikan kendo mokyklos narys Egidijus Sinkevičius iškovojo antrąją vietą tarptautiniame Diuseldorfo taurės kendo vaikų ir jaunimo turnyre Vokietijoje. Jau XXI varžybas organizavo japonų bendruomenė, vienijanti Europoje gyvenančius ir dirbančius Tekančios saulės šalies gyventojus.
Kendo bendruomenei žinomame tarptautiniame turnyre Diuseldorfe dalyvavo daugiau nei 115 dalyvių iš Vokietijos, Nyderlandų, Belgijos, Lietuvos bei japonų vaikai, kurie treniruojasi japoniškuose Europos klubuose.
Mūsų šaliai, vadovaujami trenerių Raimondos Strazdienės bei Ričardo Žilaičio, atstovavo Kyumeikan kendo mokyklos nariai – Benas Kudirka, Egidijus Sinkevičius, Beatričė Šutaitė, Jurgis Simanavičius, Kristupas Kazakevičius, Viltė Norvaišaitė ir Žilvinas Vainauskas.
Antrus metus dalyvaujančių lietuvių komandoje šį kart labiausiai išsiskyrė dešimtmetis E.Sinkevičius, kuris įveikė tris varžovus ir tik finale minimaliu rezultatu 0 – 1 turėjo pripažinti japono pranašumą. Beje, praėjusiais metais šiam varžovui Egidijus pralaimėjo rezultatu 0 – 2.
“Senojo japonų kovos meno Egidijus mokosi jau ne vienerius metus. Tačiau jis ne tik atsakingai lanko treniruotes, dalyvauja varžybose, tobulėja, bet ir gerai sutaria su tėvais bei seneliu

– praeityje buvusiu gimnastu, – E.Sinkevičių gyrė R.Strazdienė. – atkakliai kovojo ir patys mažiausieji mūsų kendokos – septynmečiai Benas Kudirka bei Beatričė Šutaitė, kuriuos nugalėti japonams prireikė daug jėgų ir žinių.“
Asmeninėse varžybose antrąją vietą užėmęs Egidijus vėliau vykusiose komandinėse varžybose sustiprino Vokietijos „Seikenjuku Oldenburg“ kendo klubą ir laimėjo antrąją vietą, sugrąžindamas vokiečių bendraamžiams pergalės džiaugsmą.
“Viskas labai patiko, nors iš pradžių nenorėjau kovoti už vokiečių komandą. Bet po to pasidarė įdomu rinkti tašką po taško ir žengti link pergalės. Ir dar – gavau medalį”,- šypsojosi Egidijus.
Treneris R.Žilaitis buvo patenkintas Kyumeikan kendo mokyklos nariais, kuriems pavyko suderinti kovotojo dvasią, judėjimą ir kirčius.
“Norint iškovoti daugiau prizinių vietų, mums trūksta dar 10 metų, – laiko stoką pripažino Kyumeikan kendo mokyklos treneris. Mat Lietuvoje kendo propaguojamas tik aštuonerius metus, o Vokietijos, Nyderlandų, Belgijos kendokas treniravo japonai, kurie turi daugiau nei 50 metų šio kovos meno patirtį. – Tiesa, lietuvių kovotojų šaknys siekia šimtmečius, todėl kryptingai dirbant, kitais metais atvyksime dar labiau sutvirtėję.“
Diuseldorf cup

Be Sociable, Share!