Kyumeikan istorija

Tokijo Kendo Kyumeikan mokykla įkurta sunkiu Japonijai laiku – 1957 metais vieno geriausių Japonijos Kendo mokytojų Sensej Kahei Kubo. Tuo metu šalyje buvo ekonominė krizė, reikėjo kažko tokio, kas galėtų pakelti Japonijos piliečių dvasią. Ir kendo buvo pasirinktas neatsitiktinai: savo istorija ir morale šis kovos menas neturėjo analogų. Kendo savo kovos dvasia sugebėjo milijonus žmonių prikelti naujam gyvenimo etapui. Sensej Kahei Kubo savo darbais siekė išsaugoti Tekančios Saulės šalies tautos dvasios vertybes. Japonijoje iškilo naujas pastatas, pavadintas „Kyumeikan“ vardu. Tai išvertus į lietuvių kalbą reiškia „amžinos šviesos salę“. Darbas su vaikais įgavo naują prasmę ir Sensej Kahei Kubo iki pat savo mirties negailėdamas savęs dirbo tautos labui.

1963 metais, po tėvo mirties, sūnus turėjo perimti Sensej Kahei Kubo pradėtus darbus. Akira Kubo grįžo iš kelionės po Ameriką ir ėmėsi darbo. Iki šių dienų Sensei Akira Kubo atsako už Tokijo Kendo Kyumeikan mokyklą ir jos mokinius.

Sensei Akira Kubo ir jo mokinių pastangomis „Kyumeikan“ Kendo mokyklos įkurtos ne tik Japonijoje, bet ir daugelyje pasaulio šalių. Šiais metais Kendo Kyumeikan mokyklai sukanka 55 metai.

Lietuvoje “Kyumeikan kendo mokykla” veiklą pradėjo 2006 m. spalio 18 d. Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registre “Kyumeikan mokyklos” vardas registruotas 2008 m. kovo 28 d.

Be Sociable, Share!