Jaroslavas Volny atvyksta į Kauną

   Paskelbė:

Gruodžio 6-8 dienomis generolo Povilo Plechavičiaus mokykloje įvyks vienas didžiausių tarptautinių kendo seminarų Lietuvoje, kurį vainikuos draugiškas senovinio japonų kovos meno turnyras. Seminarą ves ir buvęs Federalinio tyrimų biuro Lenkijoje darbuotojas, dabar šios šalies kendo rinktinės vyriausiasis treneris, penktojo kendo dano meistras – Jaroslavas Volny.
Penktojo kendo, trečiojo iaido bei trečiojo jodo dano meistras Jaroslavas Volny apie 20 metų dirbo vidaus reikalų skyriuje Lenkijoje. Teisininko išsilavinimą Poznanės Adomo Mickevičiaus universitete gavęs lenkas kovojo prieš organizuotą nusikalstamumą ir anksti išėjo į užtarnautą pensiją.
Jaroslavas taip pat baigė kineziterapijos bei fizioterapijos mokslus ir dirbo šioje srityje. Jis su žmona buvo ir ikimokyklinio amžiaus vaikų mokytojais, o kaip buvęs patyręs FTB specialistas ir ekspertas, J.Volny konsultavo bankus bei saugos firmas.
Ir nors nuo mažens J.Volny treniravosi dziudo, aikido, džiudžitsu, tačiau didžiąją jo gyvenime dalį ir sielą užpildė kendo.
Savo gimtąją šalį jis nekart atstovavo Pasaulio ir Europos kendo, iaido, jodo čempionatuose.
Būtent po Pasaulio kendo taurės čempionato Japonijoje 1997 metais Jaroslavas liko Tokijuje dar mėnesį: ten jis senojo kovos meno mokėsi ir Tokijo Kyumeikan dodžo – pas Kubo Sensei.
Vėliau jau Lenkijos nacionalinės kendo rinktinės vyriausiasis treneris J. Volny tapo 1957 metais Japonijos ekonominio sunkmečio metu siekusio Tekančios šalies tautos dvasios vertybių išsaugojimo Kahei Kubo įkurtos „Kyumeikan“ – „amžinos šviesos salės“ vardo mokyklos nariu.
J. Volny ne tik moko kendo, bet organizuoja stovyklas, varžybas, teisėjauja, egzaminuoja narius, padėjo ir pats įkūrė kendo klubus Poznanėje, Ščecine, Bydgoščiuje, Pile ir neseniai – Lešne.
Garbus lenkas kendo moko ir neįgaliuosius bei žmones reabilitacijų metu po sunkių traumų, ligų.
Žinomas kendo meistras J. Volny nekart lankėsi ir Lietuvoje – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Palangoje, kur lietuvius mokė, egzaminavo ir teisėjavo mūsų šalies kendo čempionatuose. Jis taip pat kuruoja Vilniaus kendo centro klubo narius.
„Kendo – tai kovos menas, kuris moko drausmės, savarankiškumo, psichologijos, tobulina dvasią, – įsitikinęs daug laimėjimų bei titulų tarptautinėse kovos menų varžybose pelnęs penktojo kendo dano meistras J. Volny. – Šis sportas puikiai tinka ir vaikams, ir suaugusiems, ir vyrams, ir moterims.“

Registracija į seminarą, aktyvuokite nuorodą.

Jaroslav Wolny

Be Sociable, Share!